Faktoria

Serwis przeznaczony jest dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat? Strona dostępna jest tylko dla użytkowników pełnoletnich.
© 2024 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Faktoria Win a la Carte
Faktoria
Grzaniec 1 Grzaniec 2 Grzaniec 3

Zaskocz swoich gości sezonową ofertą.

splash-11 splash-12 splash-13 splash-14

Synonim jakości Bordeaux

Synonim jakości Bordeaux

Stworzona w 1897 roku przez Edouarda Kressmanna marka jest obecnie najstarszym i najbardziej szanowanym producentem najwyższej klasy win Bordeaux.

Wszystkie osiągnięte do tej pory sukcesy firmy Kressmann Monopole Dry to wynik nieustannego podnoszenia jakości oferowanych win, wykorzystywania tradycyjnych metod i włączanie do procesu produkcyjnego ciekawych rozwiązań, które niesie współczesna technologia.

Marka zdobyła rozgłos wśród koneserów, kiedy wprowadziła na rynek wino Graves Monopole Dry. Po nim przyszły kolejne sukcesy, m.in. do winnic Kressmann przyłączono słynną posiadłość Château Latour Martillac. W 1971 roku na rynku pojawiło się wino Kressmann Sélectionné, które do dziś jest jednym z najpopularniejszych bordoskich win, m.in. we Francji i w Kanadzie.

Ważne jest, aby wino opowiadało pewną historię – najlepiej pierwotnie związaną z ludźmi, którzy je stworzyli. Dbamy o to w przypadku naszych, tworzonych od wielu lat winach. A projekt Faktorii Win à la carte pozwala nam opowiadać takie historie w nowym kraju. Poznajcie nasze wina!

Thomas Drouineau
Kressmann Kressmann

Najsłynniejsze wina tego producenta z Bordeaux są sprzedawane pod etykietą Monopole, Reserves i Sélectionné. Wina Kressmann Monopole są najpopularniejszymi w sektorze restauracyjnym – serwuje się je w lokalu na Wieży Eiffla i w wielu 3-gwiazdkowych restauracjach.

Legenda głosi, że nazwa Kressmann Monopole była hołdem dla słynnej włoskiej śpiewaczki operowej Adeliny Patti, która powiedziała, że “pije tylko to wino, na które Kressmann ma monopol”.W 2017 r. marka Kressmann Monopole obchodziła 120 urodziny. Z tej okazji powstała limitowana edycja butelek z kopią oryginalnej etykiety sprzed 120 lat.

Kressmann Kressmann

Historia marki Kressmann

1897

Edouard Kressmann tworzy markę Kressmann Monopole Dry.

1930

Rodzina Kressmann kupuje posiadłość Château Latour-Martillac.

1971

Na rynku pojawia się wino Kressmann Sélectionné.

1990

Powstają marki Grande Reserve i Croix Saint Martin.

2007

Uruchomienie kolekcji win jednoodmianowych Kressmann Selection.

2017

Wizyta Thomasa Drouineau w Polsce – początek polskiej kampanii 120-lecia marki Monopole.

Historia marki Kressmann

Kressmann Monopole Blanc

  • białe, wytrawne
  • Sauvignon Blanc
  • 8 - 10°C
  • 0.75 L

Propozycje wine pairingowe:

To jedno z najstarszych win w portfolio marki Kressmann. Dziennikarz winiarski Andrew Jefford opisał aromaty sauvignon blanc jako „wszechobecną zieleń” – w bukiecie win z tej odmiany znajdziemy najrozmaitsze zioła, trawę, zielone jabłko i pokrzywę. Kressmann Monopole Blanc ma piękny żółty kolor z jasnozielonymi refleksami, a w jego bukiecie dominują egzotyczne owoce i nuty cytryny. Jest dobrze zrównoważone, świeże i wyśmienite na finiszu.

Nagrody:
  • Serwowane w prestiżowej restauracji 58 TOUR EIFFEL na wieży Eiffel’a w Paryżu

Do góry