Faktoria

Serwis przeznaczony jest dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat? Strona dostępna jest tylko dla użytkowników pełnoletnich.
© 2024 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Faktoria Win a la Carte
Faktoria
Grzaniec 1 Grzaniec 2 Grzaniec 3

Zaskocz swoich gości sezonową ofertą.

Strona GłównaWspółpraca

Dołącz do programu i zwiększ sprzedaż wina

splash-11 splash-12 splash-13 splash-14

Dlaczego warto z nami współpracować?

Idealnie dobierzemy wino do Twojego menu

więcej

Dbamy o perfekcyjną oprawę wina

więcej

Wina od najlepszych producentów

więcej

Wsparcie sommeliera i szkolenia personelu

więcej

Dobre wina w każdym przedziale cenowym

więcej

Wsparcie w mediach Faktorii Win dla najlepszych restauracji

więcej
top middle bottom

Idealnie dobierzemy wino do Twojego menu

Co nas wyróżnia na rynku dostawców wina? Profesjonalny wine pairing, czyli dopasowanie wina do danego dania tak, by się wzajemnie uzupełniały.

wspolpraca

Wine pairing wydobędzie wszystkie najlepsze smaki zarówno z jedzenia, jak i wybranego alkoholu! Na pewno macie w pamięci takie chwile, kiedy zamawiane przez Was danie i napój idealnie do siebie pasowały – teraz tak będzie wyglądać każde doświadczenie gości w Waszym lokalu. Nasi specjaliści zadbają o to, by nie czekać na ten szczęśliwy traf, lecz zaproponować doskonałe połączenie na tacy!

Dowiedz się więcej o wine pairingu

Ułatwimy wybór wina Twoim gościom

Do każdej pozycji z Twojej karty dobierzemy odpowiednią butelkę wina, która podkreśli smak dania i pokażemy Twoim gościom, jak prosto można je zamówić. Pomożemy Ci w przygotowaniu menu z informacją o polecanym winie – znajdzie się ona zaraz obok danej potrawy, a nie tylko w osobnej karcie win. Dzięki zastosowaniu jednego menu dla jedzenia i wina, rekomendacja jest widoczna od razu przy każdym daniu. Nasze doświadczenia wskazują, że wine pairing w karcie głównej menu przekłada się na wzrost sprzedaży wina średnio o 40%.
Zachęcamy do sprzedawania wina na kieliszki – klient z mniejszym wahaniem kupi jeden kieliszek do degustacji, a jeśli wino będzie mu smakować, zamówi kolejne. To wszystko ma przekonać gości do spróbowania wina już na etapie przeglądania karty, bez stresu związanego z jego wyborem.
Klienci, którzy mają komfort łatwego wyboru, swobodniej poczują się w restauracji i zamówią więcej. I z pewnością wrócą przy kolejnej okazji.

Dbamy o perfekcyjną oprawę wina

Picie wina ma w sobie wiele z rytuału, podobnie jak picie herbaty w kulturach Wschodu. My wiemy, jak podawać wino i chcemy dzielić się tą wiedzą z Tobą oraz Twoimi gośćmi.

Jeśli zdecydujesz się na współpracę, pomożemy Ci odpowiednio wyeksponować wino w restauracji i zaproponujemy profesjonalne akcesoria winiarskie:

  • szkło do podawania wina – kieliszki, dekantery, karafki,
  • zapaski kelnerskie z dużą kieszenią na niezbędne rzeczy do pracy i trybuszony do wygodnego otwierania butelek,
  • lodówki i coolery do utrzymania odpowiedniej temperatury wina aż do momentu podania,
  • akcesoria do promocji wybranych win, np. dedykowane materiały drukowane do umieszczenia na stołach.

Z naszą wiedzą i doświadczeniem nie będziesz martwić się o odpowiednie wyeksponowanie wina w lokalu, zapewnisz swoim pracownikom przydatne narzędzia pracy, a gościom obsługę na najwyższym poziomie.

Wina od najlepszych producentów

wina_od_najlepszych_producentow

W portfolio Faktorii Win à la carte jest ponad 300 butelek starannie wyselekcjonowanych win z całego świata, dedykowanych wyłącznie restauracjom. Za ich wybór odpowiada nasz wine master, a wśród oferowanych marek są wina od najlepszych producentów.
Możemy pochwalić się współpracą z założoną w 1551 roku hiszpańską winiarnią Codorníu, najstarszym i drugim co do wielkości producentem butelkowanego wina musującego, znanego jako cava, czy Beringer z Kalifornii – dziewiątą marką wina na świecie, pierwszą i dotąd jedyną winnicą, której zarówno białe, jak i czerwone wina zostały nagrodzone przez magazyn Wine Spectator tytułem „Wina roku”.

Znajdziesz u nas także butelki od obecnie najstarszego i najbardziej szanowanego producenta najwyższej klasy win Bordeaux – francuskiego Kressmanna, a także uznaną włoską markę Frescobaldi, której wina były pite przez papieży, króla Henryka VIII i Michała Anioła – ten ostatni wymieniał je za swoje obrazy!
Promujemy też polskich producentów, takich jak winnica Chodorowa z winami zdobywającymi medale na prestiżowych konkursach Galicja Vitis i Festiwalu Win Polskich na Morawach WINI.

Wybierz wina z dedykowanej kolekcji wyłącznie dla restauracji, w której znajdziesz najlepszych producentów z całego świata.

zobacz wszystkich producentów

Wsparcie sommeliera i szkolenia personelu

najlepsi producenci

Każdym z naszych klientów opiekuje się dedykowany doradca z doświadczeniem w branży HORECA, znający wino i rynek gastronomiczny. Na regularnych comiesięcznych spotkaniach służy radą i pomocą przy wszelkich kwestiach związanych z zarządzaniem kategorią wina w restauracji.

Zapewniamy szkolenia dla personelu – ich program dopasowujemy pod konkretną restaurację i podawane w niej wina z naszej oferty.
Uczymy o winach, sposobie ich podawania i dajemy wskazówki, jak rozmawiać o nich z klientami. Dzięki temu goście ocenią Twój lokal jako miejsce prowadzone z pasją i wiedzą, w którym pracownicy doskonale znają się na tym, co robią, a kelnerzy to sympatyczni doradcy, gotowi porozmawiać o winie. Taka atmosfera budzi zaufanie u gości – a ono w branży gastronomicznej jest przecież bezcenne.

Dobre wina w każdym przedziale cenowym

dobre_wina_w_kazdym_przedziale_cenowym

Znajdziesz u nas dedykowany asortyment w zróżnicowanych cenach, który dobieramy indywidualnie dla klienta z uwzględnieniem karty menu w danym miejscu. Powiedz nam: jaką restaurację prowadzisz, jakich masz klientów i przede wszystkim, jakie są Twoje potrzeby, a zaproponujemy Ci wina w najlepszej cenie. Rekomendujemy też odpowiednie ceny dla każdej butelki i polecamy wina, które warto sprzedawać na kieliszki.

Jeśli szukasz dobrego partnera w biznesie, to warto dać szansę właśnie nam.. Dla zdecydowanych na długoterminową współpracę, oprócz stałej oferty, możemy zaoferować:

  • dedykowane promocje na wybrane wina,
  • materiały sprzedażowe dla Twojego lokalu.

przejdź do katalogu win

Wsparcie w mediach Faktorii Win dla najlepszych restauracji

wsparcie

Dbamy o promocję najlepszych partnerów w mediach: na naszej stronie www i w social mediach zapraszamy do restauracji z winami Faktorii Win à la carte, organizujemy i polecamy wspólnie wydarzenia, takie jak specjalne degustacje jedzenia i wina, koncerty czy dedykowane promocje w restauracjach.
W ramach marki Faktoria Win prowadzimy też jeden z największych w Polsce magazynów o winie oraz popularne profile w social mediach.

Promujemy wino jako element stylu życia i z tym przesłaniem docieramy do milionów konsumentów. Nic dziwnego, że zaufało nam już ponad 600 restauratorów, w tym naprawdę znane marki, takie jak MOMU, Zielona Weranda czy Warszawski Sznyt.

oferta

Chcesz zwiększyć sprzedaż wina w swoim lokalu?

Jesteś zainteresowany projektem Faktorii Win à la carte? Skontaktuj się z nami i sprawdź, co możemy Ci zaoferować.

WYŚLIJ DO NAS MAILA
Do góry