Faktoria

Serwis przeznaczony jest dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat? Strona dostępna jest tylko dla użytkowników pełnoletnich.
© 2024 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Faktoria Win a la Carte
Faktoria
Grzaniec 1 Grzaniec 2 Grzaniec 3

Zaskocz swoich gości sezonową ofertą.

splash-11 splash-12 splash-13 splash-14

Esencja win słonecznej Kalifornii

Esencja win słonecznej Kalifornii

Beringer to jedna z dziesięciu najważniejszych winnic świata i najbardziej utytułowany producent win z Kalifornii. To ikona win Kalifornii, która wytycza trendy amerykańskiego winiarstwa.

Historia tej marki winiarskiej sięga 1868 roku, kiedy Jacob Beringer wypłynął z rodzinnego Mainz w Niemczech do Nowego Jorku, a stamtąd udał się do regionu Napa Valley. To właśnie w tej części Kalifornii razem z bratem Fryderykiem założyli pierwszą winnicę. Obecnie głową rodzinnej winiarni jest Marc Beringer – praprawnuk Jacoba.

Poza eksperymentowaniem w produkcji wina, twórcy tej marki jako pierwsi umożliwili – w 1934 r. – zwiedzanie swej winnicy turystom, rozpoczynając tym samym tradycję enoturystyczną w Napa Valley. Warto też wiedzieć, że w latach 1920-1933, dzięki federalnej licencji pozwalającej na rozpowszechnianie wina do celów religijnych, Beringer sprzedawał wino mszalne do amerykańskich kościołów.

Beringer to jedna z dziesięciu najważniejszych winnic świata i najbardziej utytułowany producent win z Kalifornii. To ikona win Kalifornii, która wytycza trendy amerykańskiego winiarstwa.

Doskonała jakość win Beringer została potwierdzona licznymi nagrodami. Wine Spectator Magazine – prestiżowy magazyn branży winiarskiej przyznał winiarni wyróżnienie: jest ona pierwszą i dotąd jedyną, której zarówno białe, jak i czerwone wina zostały opatrzone tytułem #1 Wine of the Year. A Wine & Spirits Magazine12 razy przyznał marce Beringer tytuł winiarni roku.

Udało nam się zdobyć miano lidera w przemyśle winiarskim, ponieważ nie boimy się wprowadzania wielu nowatorskich rozwiązań. Tym bardziej cieszy nas projekt Faktorii Win – niestandardowy sposób promowania kultury picia wina

Marc Beringer
Beringer Vineyards Beringer Vineyards

W 2004 r. Beringer wypuścił największą butelkę wina na świecie, która mieściła 173 butelki Beringer Private Reserve Cabernet Sauvignon 2001. Sprzedano ją za 47,5 tys. dolarów, a dochód przeznaczono na cele charytatywne.

Historia marki Beringer

1875

Bracia Beringer zakładają winnicę w Dolinie Napa.

1915

Winiarnię przejmują dzieci Jacoba.

1920-1933

Beringer dostarcza wino mszalne do kościołów.

1934

Pierwsze zwiedzanie winnicy Beringer przez turystów.

1967

Winnica otrzymuje tytuł State Historical Landmark.

1986

Magazyn Wine Spectator przyznaje cabernet sauvignon tytuł #1 Wine of the Year.

2015

Na czele rodzinnej firmy staje Mark Beringer – praprawnuk Jacoba.

Historia marki Beringer

Beringer Founders Estate Zinfandel

  • czerwone, wytrawne
  • Zinfandel
  • 16 - 18°C
  • 0.75 L

Propozycje wine pairingowe:

Zinfandel to wino o bogatym, intensywnym smaku – esencja dojrzewającego w słońcu Kalifornii szczepu o tej samej nazwie. Nuty wanilii i gałki muszkatołowej dopełnia aromat jeżyn i wyczuwalny na finiszu czarny pieprz. To kolejna doskonała produkcja wywodząca się z historycznej winnicy braci Beringer. Pierwsze grona zebrano tu w 1876 r. i do dziś wina tej marki odzwierciedlają pasję, wiedzę i historię stojące za sukcesem tej najdłużej działającej kalifornijskiej winiarni.

Do góry