Faktoria

Serwis przeznaczony jest dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat? Strona dostępna jest tylko dla użytkowników pełnoletnich.
© 2024 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Faktoria Win a la Carte
Faktoria
Grzaniec 1 Grzaniec 2 Grzaniec 3

Zaskocz swoich gości sezonową ofertą.

splash-11 splash-12 splash-13 splash-14

Bezkompromisowe smaki Nowego Świata

Bezkompromisowe smaki Nowego Świata

Winogrona z chilijskiej winnicy Errázuriz, leżacej w malowniczej dolinie między stokami Andów a brzegiem Oceanu Spokojnego, dojrzewają w wyjątkowym klimacie zbliżonym do śródziemnomorskiego.

Don Maximiano Errázuriz założył Viña Errázuriz w 1870 roku. Dzięki swojej wizji przyszłości oraz nowatorskiemu i pionierskiemu duchowi zasadził pierwsze francuskie odmiany winorośli w Dolinie Aconcagua. Jego inicjaty- wa i kreatywność zostały przekazane przyszłym pokole- niom, a w ciągu ponad wieku jego potomkowie skonso- lidowali winnicę i umieścili swoje wina wśród najbardziej godnych uwagi na świecie.

Naszym celem jest udowodnienie, że Chile ma potencjał w produkcji win światowej klasy.

Francisco Baettig - winemaker

Eduardo Chadwick Claro, prezes Viña Errázuriz i poto- mek Dona Maximiano Errázuriza, założyciela winnicy., jest bez wątpienia jedną z najważniejszych postaci chilij- skiej sceny winiarskiej. Po ukończeniu uniwersytetu Edu- ardo Chadwick dołączył do administracji Viña Errázuriz. Uczył się uprawiania winorośli i produkcji wina najpierw od ojca, a później w Bordeaux. Ta edukacja doprowadziła go do wprowadzenia nowych winiarskich praktyk i tech- nologicznej modernizacji do rodzinnej winnicy. Umożliwił mu wprowadzenie winnicy w XXI wiek i umieszczenie Chile na światowej mapie win najwyższej jakości.

Jest także niestrudzonym promotorem wizerunku Chile na całym świecie, stając się prawdziwym ambasadorem potencjału kraju do produkcji win najwyższej jakości. Był także pionierem w sadzeniu winorośli w regionie wy- brzeża Aconcagua Valley, zimnym i wietrznym obsza- rze w pobliżu Oceanu Spokojnego, gdzie winorośl nigdy wcześniej nie była uprawiana.

Wśród najważniejszych osiągnięć Chadwicka było pod- pisanie w 1995 roku pierwszego międzynarodowego joint venture w historii chilijskiego wina. Umowa z Ro- bertem Mondavi, właścicielem Opus One w Kalifornii, zrodziła Seña, wino światowej klasy, które pokazało prawdziwy potencjał chilijskiego terroir i utorowało dro- gę do produkcji win ultra premium w kraju.

Dzisiaj, z nazwą „Aconcagua Costa”, uznaną przez ustawodawstwo winiarskie tego kraju, Viña Errázuriz jest jedyną wytwórnią win, która twierdzi, że ma winnice posadzone we wszystkich trzech obszarach doliny, ze wschodu na zachód: Cordillera, Entre Cordilleras i Costa.

W 2004 r. Eduardo Chadwick zorganizował degusta- cję w ciemno w Berlinie, gdzie próbowano między inny- mi jego najlepszych win. Viñedo Chadwick 2000 i Seña 2001 zdobyły dwa pierwsze miejsca w tym konkursie, zaskakując wszystkich specjalistów i na zawsze zmie- niając międzynarodową percepcję chilijskich win.

Historia marki Errazuriz

1870

Powstanie winnicy Errázuriz

1983

Eduardo Chadwick zostaje prezesem winnicy

1995

Podpisanie pierwszego międzynarodowego joint venture w historii chilijskiego wina

2004

Errázuriz otrzymuje podczas renomowanego Berling Tasting przełomowe dla historii winnicy nagrody winiarskie

2016

Viña Errázuriz znalazły się na siódmym miej- scu w Drinks International, rankingu najbar- dziej godnych uwagi winnic świata

Historia marki Errazuriz

Errazuriz Estate Shiraz

  • czerwone, wytrawne
  • Shiraz
  • 16 - 18°C
  • 0.75 L

Propozycje wine pairingowe:

Errázuriz to jeden z czołowych chilijskich producentów, który swoją rozpoznawalną jakość osiągnął dzięki wytrwałej kontroli każdego z etapów procesu produkcji wina, od uprawy winogron w dolinach Aconcagua, Casablanca i Curico, po wykorzystanie najbardziej naturalnych technik. Efektem pracy tych znakomitych specjalistów jest purpurowo czerwone shiraz, które do degustacji zachęca aromatami świeżych owoców i słodkich przypraw skomponowanych na subtelnie kwiatowym tle. Na podniebieniu jest żywe i skoncentrowane, w smaku dominują czerwone owoce. Świeże taniny nadają temu młodemu winu odpowiednią strukturę i zapewniają długi, satysfakcjonujący finisz.

Do góry