Faktoria

Serwis przeznaczony jest dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat? Strona dostępna jest tylko dla użytkowników pełnoletnich.
© 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Faktoria Win a la Carte
Faktoria
Grzaniec 1 Grzaniec 2 Grzaniec 3

Zaskocz swoich gości sezonową ofertą.

splash-11 splash-12 splash-13 splash-14

Prinz von Hessen - Mistrzowie szlachetnego rieslinga

Prinz von Hessen - Mistrzowie szlachetnego rieslinga

Książęta Hesji to jeden z wiodących producentów odmiany riesling w Niemczech – ten szczep zajmuje 3 tys. ha upraw i obejmuje aż 95% ich produkcji. Sprawdź wina Prinz von Hessen.

Dynastia książąt Hesji ma ponad 800-letnią historię. Jest jedną z najstarszych arystokratycznych rodzin – spokrewnioną z rodami królewskimi Europy, królową Anglii i księżną Monako – zajmujących się winiarstwem, nie tylko w Niemczech, ale i całej Europie.

Obecnie ten niemiecki ród winiarski jest reprezentowany przez księcia Donatusa Landgrafa von Hessen. Siedziba marki znajduje się w Johannisbergu w regionie Rheingau.

Vineyard-Manager-Martin-Walter-HRH-Donatus-Landgraf-von-Hessen-and-Dr Dr.-C

W swojej kolekcji rieslingów mają zarówno te mocne i wyraziste, jak też delikatne i kwiatowe. Są lekko alkoholowe i mają dobrze zbalansowaną mineralność. Ich rozpoznawalny bukiet zawiera aromaty moreli, brzoskwiń i róży. Tutejsze wina pod względem jakości są zaliczane do premium, nic zatem dziwnego, że zdobywają wiele nagród i międzynarodowych odznaczeń.

Od dekady w Niemczech funkcjonuje klasyfikacja najlepszych działek do uprawy winorośli. Na szczycie tych czterech szczebli znajduje się Grosse Lage. Ten najwyższy status ma też około 60% winnic należących do Prinz von Hessen. Wśród nich są: Johannisberger Klaus, Winkeler Hasensprung, Winkeler Jesuitengarten i Winkeler Dachsberg. Na przykład winnica Winkeler Dachsberg znajduje się wysokości 180 metrów nad poziomem morza – tutejsze stoki są strome, a kamienna ziemia zmusza winorośle do zagłębienia się w gruncie. Te warunki sprzyjają powstawaniu win o charakterystycznej mineralności.

Wina sygnowane Prinz von Hessen zawdzięczają swoją popularność charakterystycznemu zapachowi i mineralnemu smakowi, które są wypadkową lokalnego terroir i starannych metod produkcji. Dzięki Faktorii Win a la carte poznają je też Polacy.

Donatus Landgraf von Hessen
Winemaker-Sascha-Huber Winemaker-Sascha-Huber

Historia marki Prinz von Hessen

1957

Zakup winnicy przez rodzinę von Hessen.

2005

Donatus Landgraf von Hessen staje na czele rodzinnej firmy.

2008

Winemaker Dr Kiefer rozpoczyna starzenie rieslingów w drewnianych beczkach – tradycyjnych dla regionu Rheingau.

2014

Całkowita modernizacja podziemnej piwnicy z 1875 r.

2016

Pojawia się nowy branding marki, który w 2017 r. zdobył Red Dot Design Award.

Historia marki Prinz von Hessen

Prinz von Hessen Classic Riesling

  • białe, półwytrawne
  • Riesling
  • 8 - 10°C
  • 0.75 L

Propozycje wine pairingowe:

Dynastia książąt Hesji jest jedną z najstarszych rodzin arystokratycznych w Europie z ponad 800-letnią historią. Obecnie rozległe winnice tego rodu skupione są w większości na tradycyjnej produkcji najwyższej klasy rieslingów. Prinz Von Hessen to wyborny riesling o świeżym owocowym zapachu jabłek i cytrusów z subtelną nutą grejpfruta i brzoskwini. W jego smaku jest wyczuwalna niezwykle przyjemna słodycz i delikatna struktura.

Do góry