Faktoria

Serwis przeznaczony jest dla osób pełnoletnich.

Czy masz ukończone 18 lat? Strona dostępna jest tylko dla użytkowników pełnoletnich.
© 2024 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Faktoria Win a la Carte
Faktoria
Grzaniec 1 Grzaniec 2 Grzaniec 3

Zaskocz swoich gości sezonową ofertą.

splash-11 splash-12 splash-13 splash-14

Winnica Chodorowa - Wytrawny smak Małopolski

Winnica Chodorowa - Wytrawny smak Małopolski

W sercu polskiej Sądecczyzny dojrzewają wina na światowym poziomie. Winnica Chodorowa to prawdziwa chluba polskiego winiarstwa i zdobywca prestiżowych nagród.

Założona w 2012 r. Winnica Chodorowa znajduje się w Małopolsce, niedaleko Nowego Sącza. Jest położona na wysokości 300-370 m n.p.m., na południowym stoku o nachyleniu około 17 proc., dzięki czemu winorośl ma dobry dostęp do promieni słonecznych. Winnica to wspólny projekt dwóch rodzin – Zbigniew Krzyżak zajmuje się uprawą i produkcją wina, a Grażyna Dudek działalnością handlowo-marketingową.

Powierzchnia winnicy obejmuje ok. 1,4 ha, na którym rośnie 6000 krzewów winorośli. Tutejsze wina powstają ze szczepów: rondo, regent, jutrzenka, solaris, hibernal, johanniter, bianca, muscat i seyval blanc. Wszystkie winogrona są zbierane ręcznie. Winobranie w Winnicy Chodorowa trwa od początku września do późnego października – wtedy winogrona osiągają pełną dojrzałość i wyjątkową słodycz.

Winnica Chodorowa Winnica Chodorowa
Nasze wina tworzymy z pasją i zamiłowaniem, wkładając w to całe serce i poświęcając swój czas. Cieszy nas współpraca z Faktorią Win, dzięki której nasze wina trafiają na stoły wielu Polaków.

Zbigniew Krzyżak
Winnica Chodorowa Winnica Chodorowa

Wina z kolekcji Winnicy Chodorowa są nagradzane w konkursach winiarskich. W tegorocznej edycji Galicja Vitis wina Rondo Rose 2016 i Regent 2016 zdobyły złote medale, a na Festiwalu Win Polskich na Morawach WINI 2017 białe wino Solaris otrzymało złoty medal i 88 punktów.

W ramach lokalnego projektu promującego enoturystykę połączono winnice w Małopolsce. Powstały Małopolski Szlak Winny obecnie obejmuje 30 winnic, w tym Winnicę Chodorowa. / Miłośnicy wina mogą zwiedzić winnicę i winiarnię, a do tego spróbować wszystkich tutejszych win.

Historia winnicy Chodorowa

2012

Powstanie Winnicy Chodorowa.

2014

Solaris 2013 zdobywa srebro w Jaśle.

2015

Regent 2014 dostaje złoto Galicja Vitis – Nagroda Specjalna Marszałka Woj. Podkarpackiego dla najwyżej ocenionego polskiego wina.

2016

Wino musujące Chodorowa zdobywa złoty medal i tytuł championa Galicja Vitis.

2017

Kolejne nasadzenia – winnica obejmuje już 2 ha i 9000 krzewów.

Historia winnicy Chodorowa

Hibernal

  • białe, wytrawne
  • Hibernal
  • 8 - 10°C
  • 0.75 L

Propozycje wine pairingowe:

Leżąca na Małopolskim Szlaku Winnym Winnica Chodorowa działa od 2012 r. i już dała poznać się jako producent najwyższej jakości win. Wyjątkowe pochodzące z Niemiec grona hibernal o korzennnym smaku, uprawiane są tylko w najcieplejszych regionach kraju. Wino Hibernal wyróżnia kwiatowo-owocowy aromat, z nutami zielonego jabłka, cytryny i limonki. Za swój smak zdobyło Brązowy i Srebrny Medal Konkursu Polskich Win w Jaśle oraz srebrny medal tegorocznej edycji Galicja Vitis.

Do góry